Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sportovní sdružení Ostrá - Sokol Kosořice  4:2 (3:0)

Na začátku zápasu bylo nad stadionem Ostré ještě slunečné počasí, postupně se však začalo zatahovat. Takový scénář platil i u kosořických fotbalistů.

Ti vstoupili do zápasu s cílem získat body, kombinační hra na soupeře zprvu platila. Již ve třetí minutě poslal na Heimratha pěknou ránu Michal, štěstí v koncovce neměl ani o pět minut později Sabol. Domácí se osmělili až ve dvanácté minutě Vernerem, který zpoza vápna mířil těsně vedle. Po čtvrt hodině hry zůstal na hřišti ležet hráč Ostré, hosté na chvíli ztratili koncentraci a po centru Vavříka usměrnil míč do odkryté branky Remenec. O pět minut později inkasovaly Kosořice podruhé, standardní situaci zužitkoval přesnou střelou přes zeď Dozorec. Po slibném začátku se hosté vrátili do kruté reality, navíc ve 27. minutě nechali po rohovém kopu tři volné hráče a Vojtěch hlavou zvýšil již na 3:0. K dalšímu náporu se Kosořice nadechly před odchodem do kabin, ve 37. minutě vytáhl brankář Kořínkův projektil vedle tyče. V další brankové situaci neuspěl hlavičkující Štecher. Největší příležitost měl však obránce Grus, který se po narážečce s Kořínkem dostal před gólmana, ale ten byl opět úspěšnější.

Do druhého poločasu hosté hned dvakrát vystřídali a přeskupením řad vsadili vše na útok. Kosořice měly opět více ze hry, první náznak měli na svědomí Kořínek se Sabolem, druhý jmenovaný přihrál do vápna, kde nabíhající Darmoš mířil vysoko nad. O dvě minuty se hosté po zásluze dočkali, když Mosiurczakův přímý kop doletěl ke Kořínkovi, jehož střela konečně zapadla za Heimráthova záda. Kosořice vycítily ještě naději a dále obléhaly branku soupeře. V 71. minutě obránce se snahou odhlavičkovat trefil vlastního hráče a po následné skrumáži Macháč snížil na rozdíle jediné branky. Hráči Ostré otupili hostující tlak čtvrtou brankou, po střele z velké dálky Majzlan neudržel míč a Remenec rozhodl o konečném výsledku. Kosořice si už v závěru žádnou brankovou příležitost nevypracovaly.
  • Branky: 15. a 78. Remenec, 20. Dozorec, 27. Vojtěch - 64. Kořínek, 71. Macháč
  • Rozhodčí: Soběslav - Kinčl, Žaloudek