Datum: 27. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice - SK Bezno-Sovinky  1:3 (1:1)

V derby I.B třídy se střetla bodově tápající mužstva, i když Bezno v uplynulém kole dokázalo zabrat. Luštěnice poslední výhru slavily na konci září a tak bylo rozhodně o co hrát.

Zápas měl strhující úvod, když po pětadvaceti vteřinách hry si na Linkův pas mezi beky seběhl Miškovský a jeho parádní střelu Vlk neméně pěkným zákrokem vyrazil. Míče se zmocnili domácí a ještě v první minutě poslal Zikmunda své mužstvo do vedení. Tento výsledek platil pouhých deset minut zásluhou Miškovského, jehož centr skončil překvapivě za gólmanovými zády. Nadále se hrál ofenzivní fotbal se šancemi na obou stranách, střelci už ale tak úspěšní nebyli. Ve dvanácté minutě se středem obrany protáhl Linek, ale Vlk tentokrát spoluhráče podržel včasným vyběhnutím. Na druhé straně chyboval Kameš, toho však na brankové čáře, po hlavičce Holčapka, zastoupili obránci. Po půlhodině hry se opakoval průběh z první minuty, avšak bez gólového vyjádření. Möbiusovu jedovatou střelu z dvaceti metrů brankář s námahou vyrazil na rohový kop. Ten se podařil obraně odvrátit a navíc Zikmunda přenesl hru na volného Holčapka, který mířil nepřesně. Ke konci prvního poločasu mohl hostujícímu týmu vrátit vedení Podzimek, ale stejně jako o pár minut později luštěnický Holčapek, skóre nezměnil a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Úvod druhého dějství byl podobný tomu prvnímu, zejména když si domácí gólman opět vybral slabší chvilku. Podzimkovu střelu z dálky pouštěl Vlk v domnění, že skončí vedle branky. Nakonec se nerozehrávalo z malého vápna, ale ze středu hřiště - 1:2. V dalších minutách hry si obě mužstva vytvořila gólovou příležitost, v obou případech však rozhodčí akci zastavily pro postavení mimo hru. Brankáři si poté na několik minut odpočinuli a hrálo se převážně mezi vápny. Luštěnicím se nedala upřít snaha, jenže s přibývajícími minutami produkovaly stále více nepřesností. Bezenští šli do trháku po nenápadné akci v 70. minutě, kdy zpoza vápna napřáhl Miškovský a od břevna skončil míč v síti. Ze stejného místa pálil i hostující Linek, ale brankář tentokrát změnu skóre nepřipustil. Závěr utkání byl dost nervózní jak na hřišti, tak i v hledišti. Domácí neudrželi nervy na uzdě a Šesták s Hůlkou museli předčasně do kabin. Hosté už pouze kontrolovali své vedení, což se jim bez větších problémů dařilo.

• Branky: 1. Zikmunda - 11. a 70. Miškovský, 50. Podzimek
  • Rozhodčí: Šnýdr - Urbánek, Vrábel