Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Bohemia Poděbrady - Sokol Kosořice  4:1 (2:1)

Kdo přišel na toto utkání o tři minuty později, tak přišel o úvodní branku. Kosořice se nestačily ještě ani rozkoukat a Poděbrady již vedly 1:0. Koreho střela z dvaceti metrů si našla skulinku u levé Kortusovi tyče. Poté byly na hřišti jen Kosořice. V 10. minutě přiťukl Darmoš Sedláčkovi, s jehož střelou neměl domácí gólman větší problémy. Za minutku předvedli hosté ukázkovou uličku na Darmoše, následný centr však Antoš ani Bejda nevyužili. O tři minuty později Bejda vybídl ke skórování Boháčka, ale na poslední chvíli mu střelecký pokus překazila domácí obrana. Následný roh nasměroval Pavlíček pouze nad poděbradskou branku. Ve 36. minutě se Kosořice dožadovaly pokutového kopu, píšťalka sudího Velebila však zůstala němá. Kosořický tlak neustával, ba naopak. Antošův rohový kop nevyužil hlavičkující Bejda. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 43. minutě. Rohový kop a následná skrumáž před domácí brankou znamenali vyrovnání z kopačky Darmoše. Jenže sudí Velebil asi zapomněl na poločas a tak hráčům Poděbrad se podařilo skórovat ve třetí minutě nastavení. Sporný souboj Koreho s brankářem Kortusem na malém vápně znamenalo vedení Poděbrad 2:1.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začali lépe domácí, ale útočník ve vápně se utopil ve vlastních kličkách. Ve 48. minutě nasadil Darmoš domácímu obránci jesličky, následný centr obránci již odvrátili. Další rohový kop Lenera nevyužil naskakující Darmoš ani Boháček. V 51. minutě se podařilo domácím přečíslit kosořickou obranu, ale Štecher si s dvojici útočníků poradil. Poděbrady přidaly třetí branku v 65. minutě po rychlém brejku. Kore prošel mezi dvěma obránci a podél bezmocného Kortuse zvýšil vedení domácích. O čtyři minuty později mohl Darmoš snížit, asistent na pomezí však chybně odmával postavení mimo hru. Poté Kosořice zahrávaly přímý volny kop, Macháčovu střelu se štěstím brankář hostí vyrazil na roh. Kvůli ofsajdu nebyla uznána branka hostí také v 73. minutě. V závěru utkání mohl jít sám na bránu hostující Antoš, hlavní sudí bohužel úplně nepochopitelně nenechal kosořickému celku výhodu. V 88. minutě pečetil výhru domácích Pokorný střelou z vápna. V 90. minutě rozhodčí Velebil přehlédl oplácení ze strany domácích a bez jakéhokoly karetního trestu nechal dál pokračovat ve hře.

Některé výroky sudích opravdu neměly logiku, ale i takový je fotbal. Kosořice bohužel vstřelily pouze jednu branku a to většinou na vítězství nestačí.

• Branky: 3., 45.(+3), 65. Kore, 88. Pokorný - 43. Darmoš
  • Rozhodčí: Velebil