Sokol Kosořice - Bohemia Poděbrady  4:0 (2:0)

Prvnímu celku tabulky role favorita příliš nesvědčila. Větší touha a chuť po vítězství totiž byly na straně domácích...

Kosořice vlítly na favorita bez respektu a již v sedmé minutě po Bejdově rohovém kopu scházel Boháčkovi na brankové čáre krůček k prvnímu gólu. Skóre neotevřel ani v deváté minutě domácí Hrechko. Rychle rozehraný míč V. Sedláčka našel kosořického kanonýra. Ten sice přeloboval brankáře, ale míč skončil až v ochranné síti. V 11. minutě se již dostavil kýžený gól. Darmoš přihrál střílejícímu V. Sedláčkovi, jeho ránu brankář vyrazil k Hrechkovi. Ten místo střely našel naběhnuvšího Bejdu, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Kosořice pouštěly soupeře na svou polovinu jen sporadicky. Z úvodního tlaku vzešla i druhá branka po rychlé akci. Darmoš přistrčil míč Kořínkovi a jeho pěkná střela se zastavila až v Hospodkově síti. Poděbrady se ke slovu dostaly až ve 24. minutě. Brtnův centr hlavičkoval Rulc těsně vedle. Stejný hráč o pár minut později tentokrát centroval, ale zakončující Uhlíř se gólově také neprosadil. Vyloženější šanci měli hosté až ve 36. minutě. Přímý volný kop z hranice vápna však Majzlan bravurně vyrazil. Poděbrady zazlobily i ve 41. minutě. Gólman zbytečně vyrazil daleko z branky, ale hlavičkující hráč naštěstí mířil vedle.

Druhé dějství začalo pro Kosořice na výbornou. Už po pětatřiceti vteřinách si Darmoš doběhl k rohovému praporku pro míč. Přesným centrem našel osamoceného Bejdu, který přízemní střelou zvýšil už na 3:0. V další příležitosti si obránce Grus udělal výlet až do vápna Poděbrad. S umístěnou střelou si brankář tentokrát poradil. Na druhé straně se dvěma pěknými zákroky blýskl Majzlan. První šanci útočníkovi zlikvidoval zmenšením střeleckého úhlu. Ve druhém případě si na gólmanovi vylámal zuby střídající Drtek. Přišel tedy zákonitý trest v podobě čtvrtého gólu. Kosořický hráč poslal míč zpět do vápna, kde si chytře počíhal Bejda a nádhernou pumelicí vymetl pavouky z Hospodkovy branky. Domácí pokračovali v ofenzívě. V 69. minutě přihrál Darmoš do vápna Kořínkovi. Ten patičkou posunul na Boháčka, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval obránce. V 74. minutě se za úder rukou do obličeje předčasně poroučel do kabin poděbradský Drtek. Oslabení svědčilo kosořickým útokům, po jednom z nich se do otevřené obrany vydal Bejda po přesné přihrávce Hrechka. Míč se nakonec ocitl u Darmoše, který ho bez nějakých rozpaků napálil vedle poděbradské branky. V 83. minutě Hrechko chytře vybojoval ztracený míč, ale Darmoš měl opět vychýlenou mušku. V posledních vteřinách hry se síly na hřišti vyrovnaly. Hrechko po zbytečném zákroku na soupeře viděl z rukou hlavního sudího červený kartónek.

• Branky: 11., 46. a 60. Bejda, 20. Kořínek
  • Rozhodčí: Svoboda M. - Šťastný, Gaži