TJ Sokol Kosořice "A" - SK Jizera Předměřice 3:1 (1:0)

Defenzíva Předměřic je momentálně druhou nejhorší v soutěži, ale hráči Kosořic na jaře ještě nevstřelili více než jednu branku. Trenér domácího celku po vítězném duelu v Krnsku udělal pouze nutnou změnu v brance. Nemocného Krause nahradil Abelovský.

S podmáčeným terénem se v úvodních minutách více vyrovnali hráči Kosořic. Počínaje úvodním hvizdem se kombinačními akcemi často dostávali do palebných pozic. Fingerhutova přihrávka však nenašla adresáta a Krausův centr tentokrát netrefil hlavou Sedláček. Již ve třinácté minutě se domácí dostali do vyložené pozice. Hlavičkovanou uvnitř pokutového vápna ukončil po Niklfeldově přihrávce Adámek mířící nad branku. Domácí nepůjčovali soupeři míč a navíc přibývaly šance. Individuální akce Krause a Fingerhuta skončily nepřesným zakončením. Kosořičtí se po zásluze ujali vedení až ve 24. minutě. Fingerhut z pravé strany přihrál do vápna na dvojici spoluhráčů a Macháč ve skluzu umístil míč do sítě. O dvě minuty později si první šanci připsali také hosté a byla podobné té předchozí gólové. Rozdíl byl v tom, že Mareš Jůzovu přihrávku nezužitkoval. To byl ojedinělý pokus Předměřických. Dále opět diktovali tempo hry domácí. Po přihrávkách Malíka a Fingerhuta pěkně vypálil Niklfeld, jenže Houska bravurně zasáhl. V dalších dvou tutovkách neuspěl Macháč. Nejprve po přihrávce Fingerhuta z malého vápna přestřelil a vzápětí využil podklouznutí stopera. Své sólo ale zakončil pouze do gólmana. Následný rohový kop opět vyústil v závar, Adámek ani Sedláček však nemířili do černého. Druhá branka se nezrodila ani ze standardní situace. Přímý volný kop Niklfelda zastavil před brankovou čárou obránce. V poslední minutě prvního poločasu si samostatný nájezd vyzkoušel i druhý kosořický útočník. Fingerhut si vedl podobně jako Macháč, střela se však od brankáře odrazila zpět do domácího hráče a do tyče.

Hosté mohli být po prvním poločasu rádi pouze za jednobrankovou ztrátu. Domácí vstoupili aktivně i do druhého dějství a po několika vteřinách nasměroval Macháč Grusův centr těsně nad. Fotbalisté Kosořic nakonec přidali uklidňující druhou branku hned vzápětí. Štecher přesnou kolmicí našel Malíka, který kličkou obránci i brankáři dovedl míč až do prázdné branky - 2:0. Druhý zásah domácí trochu ukolébal a hosté z nenápadné akce zkorigovali. V 55. minutě za hranicí vápna vystřelil Uher a i přes zásah brankáře si míč našel cestu do sítě. V dalších minutách se už předměřický Houska tolik nezapotil, přesto byli domácí častěji u míče. Po krátké odmlce se domácí připomněli, tentokrát přímo po rohovém kopu Krause a brankář měl plné rukavice práce. Domácí už ve zbylých minutách nepustili soupeře do nebezpečnější šance. Naopak fotbalisté Kosořic zakončili brejkovou situaci Sedláčka do prázdné branky. Střídající Kučera místo střely přihrál osamocenému Macháčovi a ten pouze nastavil nohu - 3:1. V poslední šanci neuspěli Malík s Macháčem.

• Branky: 24. a 86. Macháč, 49. Malík - 55. Uher
  • Rozhodčí: Khol - Mucek, Svoboda