SK Jizera Předměřice - TJ Sokol Kosořice 3:2 (1:0)

Fotbalisté Předměřic čekající již přes pět týdnů na vítězství, přivítali na svém hřišti třetí Kosořice. Do sestavy hostí se po nemoci vrátil Maška a k dispozici byl již také uzdravený Bašus.

V úvodních minutách zápasu se hrál kombinační fotbal, který nepřinesl šance ani na jedné straně. Kosořičtí více drželi míč na svých kopačkách, ale snaha o zakončení končila na pozorné obraně domácích. První velkou šanci měli domácí, kdy po dobré kombinaci ve středu hřiště přešel míč na stranu, odkud domácí hráč odcentroval přes obránce do vápna. Centr snášející se na penaltu si našel úplně volný domácí hráč, ale jeho hlavička mířila vedle pravé tyče Pokorného branky. Po této šanci opět drželi míč Kosořičtí a začínali si vypracovávat stále větší příležitosti. Když to nešlo zblízka, tak Sabol, po rozehrávce na krátko, napřáhl z uctivé vzdálenosti a jeho střele nechybělo mnoho. Do další šance se dostával hostující Grus, ale jeho sólo bylo zastaveno žlutým faulem. K následnému přímému kopu se postavil Niklfeld, jehož střelu přes zeď kryl nadvakrát brankář domácích. V 19. minutě zahrávali domácí přímý kop. Centr letící na penaltu opět našel volného Václava Pragera a ten hlavičkou zamířil přesně k tyči - 1:0 pro domácí. Kosořice i nadále pokračovaly v držení míče, ale ani dvě hlavičky Macháče a přímý kop Sabola v brance neskončily, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil. Kosořičtí dále měli míč ve své moci, ale ne a ne se prokousat pozornou obranou domácích, tak přišel trest. Z čista jasna udeřili domácí a to zcela nečekaně. V 56. minutě přilétl do vápna centr z pravé strany. Na vzdálenější tyči byl opět neobsazený Petr Novotný, který hlavičkou uklidil míč za Pokorného záda 2:0. Kosořice i nadále hledaly skulinky v soupeřově obraně. Jednu takovou našly po rohovém kopu Niklfelda v 65. minutě. Centrovaný míč proletěl malým vápnem, kde už na něj číhal hostující Pára, který ho ve skluzu dorazil do sítě 2:1. Netrvalo však dlouho a domácí si vzali zpět dvoubrankové vedení. V 69. minutě si hosté opět nepohlídali nakopnutý balon do vápna, který jako první doběhl domácí hráč. Pěknou patičkou našel svého spoluhráče a Karel Prager už tváří v tvář nedal Pokornému šanci 3:1. Opaření hosté mohli inkasovat i po čtvrté, ale střelu z vápna mířící do branky zablokoval střídající Tříska. V 81. minutě vykřesal ještě jiskřičku naděje pro hosty Konečný, který zužitkoval práci svých spoluhráčů. Macháčův centr prodloužil Pára a Adámkovu střelu za záda brankáře tečoval Konečný 3:2. Tlak hostů stále víc a víc sílil, jenže nepřesnosti ve finální fázi je zase srážely dolů. Poslední velkou příležitost měl v nastavení Macháč, který se ocitl sám před brankářem, ale ten mu bohužel zmenšil střelecký úhel natolik, že Macháč svou střelu nevměstnal mezi 3 tyče. Tak byla fotbalovost hostí poražena bojovností domácích.

• Branky: 19. Prager Václav, 56. Novotný Petr, 69. Prager Karel - 65. Pára, 81. Konečný