Sokol Řepov - TJ Sokol Kosořice "A" 1:3 (0:0)

Fotbalisté Kosořic již pět utkání nenašli přemožitele, ve 23. kole cestovali na hřiště posledního Řepova a byli tedy papírovým favoritem. Do hostující branky se vrátil uzdravený Kraus.

Právě gólmani museli být ve střehu a na menším hřišti sbírali řadu dlouhých míčů. Hosté zahrozili již po padesáti vteřinách hry, jenže Fingerhut nevyužil zaváhání Drahoty a mířil vysoko nad. Hráči Kosořic chtěli opět spoléhat na kombinační hru, ale na zhuštěném prostoru se dostávali do tempa velmi pomalu. Navíc domácí při získání míče okamžitě posílali míče na útočné duo Štěpánů. Hosté provětrali řepovského gólmana až v osmnácté minutě, kdy si Malík navedl míč na hranicí vápna a Gereg musel míč vytěsnit mimo tři tyče. Další pokusy Macháče a opět Malíka také skóre nezměnily. Další pasáž hry by se dala označit spíše jako debatní. Vinou nepřesných přihrávek docházelo v obou týmech k osočování spoluhráčů, takže fotbalových akcí bylo poskrovnu. Až v závěru prvního poločasu se hra opět trochu zpřesnila. Za zmínku však stojí pouze přihrávka kosořického Fingerhuta od brankové čáry, Adámek nastřelil pouze dotírajícího obránce.

Domácí hráči opět zaspali po úvodním hvizdu a střídající Kučera si po zisku míče naběhl před branku, ale jeho patička skončila mimo branku. Po přeháňce na konci prvního poločasu se vyjasnilo a to výrazně napomohlo i fotbalovému dění na hřišti. Nejprve kosořický Kraus dokázal prostrčit míč na Macháče, ten však v dobré pozici mířil pouze do gólmana. V 57. minutě nakonec hosté udeřili po rychle vhozeném autu. Fingerhut odcentroval, Macháč poslal hlavičku pod nohy Malíka, který se včas zorientoval a pod tělem brankáře otevřel skóre. Radost Kosořickým však vydržela jen chvíli. O dvě minutě později Řepovští rozehráli rohový kop na krátko. Scheufler si všiml na zadní tyči zcela volného Petra Štěpána a ten bez problémů hlavou vyrovnal. Pro nestranného diváka zajímavou čtvrthodinu zakončili hosté další úspěšnou akcí. Malík přihrávkou doprava poslal do úniku Gruse, který i trochu se štěstím obelstil Krichebauera a poslal míč před branku. Macháč číhající ve vápně zamířil přesně k tyči - 1:2. V závěrečné čtvrthodině se Řepovští pokoušeli o vyrovnání. Hned v 76. minutě měl velkou příležitost Petr Štěpán, ale chybu hostí nedokázal potrestat. Právě na Petra Štěpána směřovala většina míčů od spoluhráčů, ovšem hosté byli pozorní. Domácí neuspěli ani po přímém kopu Scheuflera. Tečovaný míč hráči ve zdi nakonec Kraus vyrazil. Pojistku v podobě třetí branky přidal v devadesáté minutě Fingerhut. Odrážený míč po rohovém kopu domácích směřoval na polovinu hřiště, kde přeskočil brankáře a kosořický útočník zakončil své sólo přes půl hřiště do prázdné branky.

• Branky: 59. Petr Štěpán - 57. Malík, 67. Macháč, 90. Fingerhut
  • Rozhodčí: Svoboda - Jan Pažout, Musil