TJ Sokol Kosořice "A" - Sokol Řepov  4:2 (1:1)

Poslední tým tabulky přicestoval do Kosořic utnout nepříjemnou sérii porážek. Domácí po trochu nečekané porážce z Předměřic chtěli před svým publikem opět naplno bodovat.

Kosořičtí vstoupili do zápasu sérií brejkových situací, které v zárodku ukončil zdvižený praporek asistenta na pomezí. Na druhé straně řepovský Drahota střelou o milimetry minul Pokorného břevno. Tempo utkání se z počátku rozjíždělo velmi pomalu a v prvních minutách byli u míče nejčastěji brankáři, sbírající nepřesné rozehrávky protihráčů. První branka padla z čista jasna po nenápadné akci. Při nedorozumění v obraně byl řepovský Zdražil u míče dříve než brankář a následnou střelu už Maška nedokázal zastavit před brankovou čárou - 0:1. Hned vzápětí mohlo být u hostujícího týmu ještě veseleji, jenže Zdražil po brejkové situaci mířil jen vedle. Hráči Řepova byli při chuti, ale další akce již nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Postupně se z podzimního spánku začali probouzet také domácí. Ve 25. minutě zahrával trestný kop Niklfeld, hlavičkující Pára našel zcela osamoceného Macháče, který před prázdnou brankou přestřelil. Domácí pokračovali ve snaze o vyrovnání, střely Černého a Sabola také brankou neskončily. O deset minutě později se odražený míč po rohovém kopu snesl ke Grusovi a jeho krásnou ránu vyrazil Vlk bravurním zákrokem. Míč z následného rohového kopu však gólman tentokrát nevyboxoval a Černý hlavou do opuštěné svatyně vyrovnal. Kosořický Macháč neuspěl ani ve druhé velké příležitosti. Černý čistým zákrokem na polovině hřiště vybojoval míč, jenže domácí útočník nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře. Tentýž hráč neuspěl ani po Malíkově akci uvnitř vápna, tentokrát v obtížné pozici mířil vedle.

Fotbalisté Kosořic po několika šancích ze závěru prvního poločasu využili ve druhém dějství hned tu první. U postranní čáry zakombinovali Macháč s Niklfeldem a druhý jmenovaný po sklepnutí míče z jedné vypálil. Parádní rána z rohu velkého vápna se stočila přímo k tyči a Vlk plachtil vzduchem zbytečně - 2:1. Hned po rozehrávce zabojovali domácí Niklfeld se Sabolem a Macháč z nulového úhlu poslal míč po brankové čáře pouze do autu. Hráči Řepova se ze špatného snu oklepali za pár minut a pokusili se o vyrovnání. Po několika náznacích se míč snesl k volnému Štechovi, který svou střelu nasměroval pouze do protihráče a o chvíli později v dobré pozici přestřelil Bednář. Hosté ještě vycítili šanci a kosořická obrana musela být na pozoru. V 61. minutě ale Řepovští zapomněli na Malíka, který po sólu zvýšil vedení domácích střelou do prázdné branky. Hosté reklamovali postavení mimo hru, ale domácí i asistent rozhodčího byli jiného názoru. Konec zápasu byl ještě daleko a hosté navíc o pár minut později dokázali snížit opět na rozdíl jediné branky. Centr za obranu nejdříve dostihl Zdražil a tvrdou ranou prostřelil bezmocného gólmana. V dalších minutách se hosté marně pokoušeli o vyrovnání. Naopak v 84. minutě střídající Tříska zatáhl míč, ve vápně našel Konečného, který usměrnil míč do sítě. I za této situace se Řepovští nevzdali a Petr Štěpán po průniku středem hřiště nebezpečně pálil těsně vedle. Poslední slovo měl opět domácí Konečný, ale jeho sólo brankář reflexivním zákrokem zlikvidoval.

• Branky: 35. Černý, 47. Niklfeld, 61. Malík, 84. Konečný - 16. a 69. Zdražil
  • Rozhodčí: Navrátil - Dragoun, Tvaroh