Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Trnavan Rožďalovice  3:1 (2:1)

Kosořice získaly dlouho očekávané tři body, i když soupeř také sahal po bodech.

Rožďalovice prvních deset minut zaskočily soupeře výborným pohybem a již v deváté minutě se uvolnil hostující útočník přes několik hráčů, nakonec se však zamotal do vlastních kliček. Kosořice odpověděly bleskově, když Hromádko poslal míč na Darmoše a jeho přihrávku před branku využil Antoš - 1:0. Další šance opět patřila domácím, výborně hrající Jílek vybojoval míč, ale Hromádkovu přihrávku Antoš nezužitkoval. V 18. minutě ztratil Darmoš před kosořickou šestnáctkou míč a nebezpečná střela "prosvištěla" kolem levé Kortusovy tyče. Na druhé straně zahrával Jílek standartku, míč se nečekaně dostal až k Dědkovi, od kterého se míč odrazil do náruče rožďalovického brankáře. Poté vystrašil hostujícího gólmana nepodařeným centrem Hromádko. Ve 40. minutě přihrál hostující Duda na malé vápno, střelu na poslední chvíli zablokoval Sedláček. O tři minuty později udeřily Kosořice podruhé. Hromádko přihrál rozběhnutému Darmošovi, jehož střelu brankář pouze tečoval do vlastní sítě. Domácí radost měla krátkého trvání, minutu nato totiž rožďalovický hráč vymetl pavouky v Kortusově svatyni.

První nebezpečná šance druhé pětačtyřicetiminutovky patřila Roždalovicím, naštěstí bez kýženého úspěchu. Na druhé straně vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Darmoš. Poté následovala série rohových kopů, závar v kosořickém vápně však obrana zažehnala, stejně tak i hlavičku osamoceného útočníka. Rožďalovice vycítily šanci na vyrovnání, střela z vápna však neměla potřebnou razanci. V 64. minutě si vyměnili míč Jílek s Darmošem, poslední přihrávka na druhého jmenovaného byla už do ofsajdové pasti. Hra se poté odehrávala převážně mezi oběma vápny, za zmínku stojí až přímý volný kop hostí z dobré pozice, kosořická zeď odolala. Hlavní rozhodčí v závěru nastavil pět minut, což Kosořicím stačilo k přidání pojistky. Bašus se neunáhlil, prostrčil míč na volného Jílka. Ten si položil brankáře a pečetil na konečných 3:1. V posledních vteřinkách ještě vyloučil sudí Prislupský hostujícího hráče po druhé žluté kartě.

• Branky: 13. Antoš, 43. Darmoš, 90. Jílek - 44.
  • Rozhodčí: Prislupský