Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Sokoleč - Sokol Kosořice  5:1 (3:0)

Kosořice po bodově hojných časech zavítaly do Sokolče, která má ve vyrovnané tabulce již jedenácti bodový náskok před druhými Milovicemi.

Hosté již ve čtvrté minutě po Sabolově přímém kopu zahrozili, důraznější Macháč přetlačit brankáře, ale před dorážejícím Hrechkem včas zasáhl obránce. V dalších minutách se šance rodily převážně před kosořickou brankou. Ve dvanácté minutě byl na hranici pokutového území faulován domácí Čáp. Ze standardní situace orazítkoval Kulhánek břevno, dorážející Soukup trefil obránce, ale druhý pokus z kopaček Zahradníka již skončil brankou. Nepřesné rozehrávky hostujícího týmu hrály do karet hráčům Sokolče, jejichž rychlé brejky vždy zaváněly gólem, jako příležitost Čápa ze čtrnácté minuty. V 18. minutě si míč po faulu postavil Kulhánek a jeho rána z dobrých třiceti metrů před Majzlanem zaplavala a nakonec skončila v síti. Ze strany Kosořic stojí za zmínku akorát rychlá narážečka před vápnem, na jejíž konci byl dobře střílející Sabol. Sokoleč měla více ze hry, což dokázala i nadále střelecky potvrdit. Ve 29. minutě po rohovém kopu podběhl Majzlan míč a za ním úplně volný Šťastný zvýšil již na 3:0.

Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu, domácí byli kombinačně i rychlostně o třídu lepší, i když divácká návštěva vedoucího celku tomu zrovna neodpovídala. V 59. minutě po drobném kontaktu uvnitř pokutového území nařídil hlavní rozhodčí penaltu ve prospěch Sokolče, Šťastný se opět nemýlil. Jedna z mála příležitostí Kosořic brankou neskončila, stejně tak ukázková akce domácích na jejímž konci minul cíl Čáp. V 66. minutě se podařilo hostujícímu týmu zkorigovat, když Kořínek po rohovém kopu rozehraném nakrátko mířil přesně k tyči. Jenže v 74. minutě kosořický Bašus nešťastně zasáhl soupeřova hráče a Němec z pokutového kopu se štěstím proměnil. Do konce zápasu ještě mohli domácí skóre navýšit, ale svého soupeře nakonec ušetřili, i když střídající Lukáš Němec a Vančura nemířili špatně.
  • Branky: 29. a 59. Šťastný, 12. Zahradník, 18. Kulhánek, 74. Pavel Němec (pen.) - 66. Kořínek
  • Rozhodčí: Zdeněk - Holý, Baroch