Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Sokoleč - Sokol Kosořice  2:1 (2:1)

S výraznou posilou přijeli hráči Kosořic do Sokolče. Po krátké odmlce Standa Bejda opět oblékl černobílý dres.

Skóre utkání se měnilo již po deseti minutách hry. Domácí rychlou narážečkou na hranici vápna rozebrali soupeřovu obranu a nekompromisní střelou rozjásal fanoušky Karela. O čtyři minuty později mohlo být vyrovnáno. Dlouhý pas V.Sedláčka podržel Kořínek pro Bejdu. Ten našel Hrechka, který však nastřelil pouze gólmana. V 18. minutě Bejda opět oslovil Hrechka. Po vyhraném souboji přihrál Dědkovi, ale ten trestuhodně přestřelil odkrytou branku. Kosořická branka byla v ohrožení o deset minut později. Černý nedoskočil na centr a Kára naštěstí hlavičkoval vedle. Přestřelka šancí pokračovala. Ve 33. minutě aktivní Bejda zatáhl míč do vápna a jako na podnose ho předložil Dědkovi. Hostující útočník už mířil přesně, ale gól nebyl pro sporný ofsajd uznán. "Domácí" rozhodčí J.Svoboda, jehož výroky už Kosořice podruhé poškodily, otočil faul a daroval tak Sokolči standartní situaci. K té se postavil Karela a parádní bombu poslal pod břevno - 2:0. Hosté i přes nepřízeň sudích byli v závěru prvního dějství nebezpečnějším týmem. Ve 39. minutě mířil Bejda z trestného kopu těsně vedle. Ještě v téže minutě hlavní arbitr nepochopitelně neodpískal pokutový kop za faul brankáře Podrazského na Boháčka, jenž mohl zakončovat do prázdné branky. Hosté nakonec dokázali snížit. Fungující spolupráce Bejda - Hrechko zabodovala i tentokrát. Pohotovou přihrávku mezi obránce již Hrechko zužitkoval. Ve 42. minutě Bejda po spolupráci s Miškovským a Kořínkem nádhernou ranou vyzkoušel sokolečského brankáře.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném tempu. Dvě minuty po hvizdu nebezpečně hlavičkoval Kára. Na druhé straně se čistě zmocnil míče Bejda a volný Dědek pálil těsně levé šibenice. Ve 49. minutě přehodil vybíhajícího Majzlana Houška, i on však mířil nepřesně. To, co hlavní sudí neodpískal Kosořicím, pískl proti nim. V 56. minutě se k zemi poroučel domácí útočník a hostující fanoušci jen nechápavě koukali, jak si Karela staví míč na značku pokutového kopu. Exekutor tuto šanci po právu neproměnil, mířil vedle. Poté se již hrálo převážně na půli Sokolče. V 73. minutě se střídající Darmoš probyl až před branku, kde ztroskotal až na vybíhajícím gólmanovi. S dorážkou neuspěl ani Kořínek. O čtyři minuty později předvedli pěknou akci Grus s Kořínkem. Prvně jmenovaný si v poslední chvíli dal míč daleko od nohy a Podrazský ho skryl ve své náruči. Domácí v závěru zahrozili pouze jednou. Ve skrumáži těl se hlavička odrazila od břevna a druhé zakončení bravurně zlikvidoval Majzlan. V poslední šanci už Macháč skóre nezměnil. V 88. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Grus. Rozhodčí poté ukončil utkání ještě před uběhnutím řádné hrací doby a to se minimálně čtyřikrát střídalo.

• Branky: 10. a 35. Karela - 40. Hrechko
  • Rozhodčí: Svoboda J. - Benák, Kratochvíl