SK Úvaly - Sokol Kosořice  6:0 (3:0)

Pro celek Úval se premiérová sezóna v I.A třídě vyvíjí prozatím na výbornou, tento tým nás zaskočil dobrým pohybem a střeleckou úspěšností.

Již ve třetí minutě hlavičkoval domácí obránce svému brankáři, tento úmysl přečetl Bejda ale scházel mu krok. Poté hrály už převážně Úvaly. V 9. minutě ztratily Kosořice ve středu hřiště míč. Z rychlého protiútoku poslal úvalský hráč obloučkem na naběhnutého útočníka, který si poradil s gólmanem a do poloprázdné branky poslal svůj tým do vedení. Za šest minut přidal druhou branku domácí Kahuda. Zahrávaný rohový kop na první tyč hostující obránce minul a překvapený Majzlan už nestihl zareagovat. V 19. minutě špatně rozehrál kosořický brankář, ale Úvaly naštěstí tuto chybu nevyužily. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Opět ztracený míč ve středu hřiště, domácí útočník zatáhl míč do vápna a osamocený Korbelář do protipohybu Majzlana stanovil na 3:0. Ve 35. minutě mohly Kosořice snížit. Za dlouhým nákopem šel důsledně Boháček, ale jeho střelu gólman Havel kryl. Z následného rohového kopu se opět střelecky neprosadil Boháček, jeho hlavičkový pokus mířil vedle. Do konce prvního poločasu se bojovalo převážně mezi oběma šestnáctkami.

Úvod druhé půle opět patřil domácím. Již v 52. minutě přidaly Úvaly čtvrtou branku. Centr z levé strany proletěl napříč celým vápnem a na zadní tyči číhající Novák zvyšoval už na 4:0. Tentýž hráč skóroval i o pět minut později, již po několikáté ztracený míč, rychlý brejk a hlavička do odkryté branky - 5:0. Poté se bojovalo převážně ve středu hřiště. Poslední ránu zasadil Kosořicím Kaucký, který dostal míč do běhu a střelou podél Majzlana pečetil na konečných 6:0. Domácí mohly ještě jednu branku přidat, ale střílející útočník z dobré pozice mířil vedle. Pět minut před závěrečným hvizdem se pokoušel hostující Pavlíček přelobovat domácího brankáře, mířil však vedle.

Úvaly svým pohybem dělaly zadákům Kosořic velké problémy a po zásluze zvítězily. Na malém hřišti rozhodovaly chyby, kterých se Kosořice nevyvarovaly.

• Branky: 9. Vojtěch, 15. Kahuda, 22. Korbelář, 52., 57. Novák V., 80. Kaucký