TJ Sokol Kosořice "A" - SK Židněves  1:2 (1:1)

Kosořický trenér musel před utkáním s Židněvsí řešit několik problémů se sestavou, zejména absenci Páry a nemocného Niklfelda.

I po změně v sestavě se však mohli domácí rychle ujmout vedení, kdy Sabol přetlačil obránce, jenže se slabou střelou si brankář věděl rady. Stejně neúspěšné zakončení předvedl o pět minut později židněveský Jurošek. Od desáté minuty začaly šance přibývat hlavně u hostujícího týmu. Sítař mířil sám na brankáře, udělal kličku, ale na těžkém terénu poté nastřelil pouze boční síť. Tentýž hráč úspěšně hlavou přizvedl míč ze standardní situace, branku však přestřelil. Další nečekanou komplikací pro Kosořické bylo nucené střídání zraněného Macháče. Na hřiště místo něj vyběhl Darmoš a v prvním poločase několikrát soupeřovu obranu pozlobil. Ve 28. minutě Grus křížnou přihrávkou oslovil Darmoše, který zatáhl míč a přihrával před branku. Zde stačilo nastavit nohu před odkrytou brankou, ale žádný ze spoluhráčů se k míči nedostal. O pět minut později zahrávali hosté rohový kop. V nepřehledné situaci zůstal gólman na zemi, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a Měkota nakonec z dorážky poslal Židněves do vedení. Domácí hráči marně reklamovali faul na svého brankáře. Kosořičtí poté čelili akcím soupeře a oklepali se až v závěru prvního dějství. Nejprve Černý po Grusově přihrávce tlačil míč k tyči, hostující gólman však dokázal zakročit stejně jako proti Sabolově dorážce. Domácí Sabol několikrát zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti, ale bez úspěchu. Až ve 45. minutě vyslal parádní pumelici a brankář tentokrát neměl šanci - 1:1.

Těžký terén v úvodu druhého poločasu více svědčil domácím. Hráči Kosořic si vypracovali šanci až v 60. minutě. Sabol u lajny našel Darmoše, ten se svou buldočí zarputilostí odcentroval, ale Konečný ve skluzu na míč nedosáhl. Hosté se do střeleckých příležitostí dostávali jen sporadicky díky dobré defenzivní činnosti. U další šance domácích se nachomýtl Tříska, jehož ránu ze třiceti metrů brankář raději vytěsnil mimo branku. Střelecké pokusy si připsali i domácí Černý s Adámkem, jenže Beneš zasahovat nemusel. V 74. minutě židněveský hráč sice neodcentroval přesně, po chybném odkopu se k míči dostal Jurošek a přízemní střelou vrátil hostům vedení. Hráči Židněvsi pozorně bránili a soupeře již do větší šance nepustili. Naopak hosté mohli ještě skóre navýšit. Zejména akci Krause nescházelo mnoho, kdy o kousek minul vzdálenější tyč.

• Branky: 45. Sabol - 33. Měkota, 74. Jurošek
  • Rozhodčí: Chrastina - Kubín, Skřivánková