téma * Seznámení s přípravou
Vydáno dne 06. 03. 2010 (1945 přečtení)

Myšlenky hráčů, funkcionářů a fanoušků nyní jistě směřují pouze k Vánocům, ještě před nimi je však nezbytné vyjednat přátelská utkání na zimní přípravu. Předběžnou podobu již známe a s programem kosořických fotbalistů se můžete seznámit i vy uvnitř článku.

Kosořice - Březno 4:4 (3:1)
Branky: 40. a 72. Macháč, 5. Černý, 17. Darmoš - 50. a 60. Cepka, 22. Beneš, 85. Strnad
Kosořice: Majzlan - Bašus, Štecher (52. Janák), Maška, Adámek - Sedláček (46. Briestenský), Černý, Michal, Macháč - Voleman, Darmoš
Poprvé v novém roce nastoupily Kosořice k přípravnému utkání proti Březnu s již dlouhodobě absentujícím Bašusem v základní sestavě. První poločas nabídl na začátek přípravy velmi slušnou podívanou. Již v páté minutě se z otočky na hranici vápna prosadil kosořický Černý pěknou střelou k tyči. Výborný vstup do utkání mohli domácí zužitkovat i o několik minut později, ale Darmošovu vyraženou střelu tísněný Voleman nezužitkoval. Stejně tak o několik minut později, tentokrát s přispěním obránce se míč otřel o tyčku. Zasloužené dvoubrankové vedení se zrodilo v 17. minutě opět po střele z hranice vápna, avšak nyní zamířil Darmoš ke druhé tyči než v prvním případě Černý. Hosté zkorigovali o pět minut později poté, co při rozehrávce na půlce hřiště ztratily Kosořice míč a Duška nebojácným zatažením míče do vápna nabil dobře mířícímu Benešovi. Hráči Března se začali stále více osmělovat a brankář Majzlan se rázem rychle zahřál několika zákroky. Závěr poločasu však patřil opět domácím, Macháč nejprve dvakrát neuspěl, ale potřetí po spolupráci s Černým krásně obstřelil obránce a gólman se natahoval marně.
Po změně stran Kosořice mírně polevily a po pěti minutách hry Cepka snížil střelou ze střední vzdálenosti, když míč po podivné dráze letu nakonec skončil v síti. Tentýž hráč potrestal nedorozumění domácích hráčů s brankářem a pohodlně vyrovnal do prázdné branky. V závěru sehráli domácí pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Michal, který však přihrál ještě Macháčovi před odkrytou branku - 4:3. Hosté nakonec ještě vyrovnali zásluhou Strnada a zápas tak skončil na úvod přípravy remízou.
Kosořice - Zeleneč 0:1 (0:1)
Kosořice: Kortus - Sedláček, Maška, Batala, Adámek - Grus, Mosiurczak, Michal, Macháč - Voleman, Darmoš (střídali Sabol, Briestenský a Hrechko)
Soupeř hrající o soutěž výš vstoupil do zápasu lépe, již v desáté minutě po standardní situaci zůstal jeden hráč nepokrytý a nakonec propasíroval míč až za Kortusovy záda. Kosořicím obdržená branka spíše pomohla, větším pohybem a důrazem v osobních soubojích začaly zle dotírat na čisté konto zelenečského brankáře. Ve dvanácté minutě skončil Grusův centr na břevně, v 18. minutě centroval Voleman, ale Sabol mířil nepřesně. Po totožné situaci se nevedlo ani Darmošovi, gólman nadvakrát nebezpečí zažehnal. Hosté se opět připomněli v závěru poločasu, hlavička Novotného o kousek minula cíl.
Úvod druhého poločasu navazoval na první pětačtyčicetiminutovku. Hráči Zelenče mohli hned odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale osamocený hráč mířil vedle. Na druhé straně neuspěl nadvakrát Sabol, o chvíli později hlavičkující Batala ani Darmoš mířící na vzdálenější tyč. Postupně začalo přibývat nepřesností a byla znát i únava ze zimní přípravy.
Čejetice - Kosořice 0:2 (0:1)
Branky: 8. Sedláček, 78. Darmoš
Kosořice: Kortus - Maška, Štecher, Batala, Adámek - Sedláček, Černý, Mosiurczak, Michal - Voleman, Remsa (střídali Briestenský, Hrechko, Madyar, Janák, Darmoš, Macháč, Majzlan)
První únorový víkend opět patřil přípravě před jarními odvetami, Kosořice změřily síly s Čejeticemi. V úvodu nejprve kosořického brankáře vystrašil centr z pravé strany, který skončil na břevně. Dorážku z bezprostřední blízkosti už bravurně vykryl. Ze strany domácích to bylo na dlouhou dobu vše a otěže hry pevně uchopily Kosořice. Již v osmé minutě nacentroval na zadní tyč Voleman, kde číhal nekrytý Sedláček a s přehledem vstřelil úvodní branku tohoto duelu. Další akce hostí se rodily převážně po levé straně, nejprve centroval Michal a obránce nechtěně nastřelil břevno své branky. Poté Michal hlavičkoval pouze do náruče brankáře a ve třetím případě nevyužil hezkou přihrávku Štechera, když nastřelil pouze gólmana. Hráči Čejetic si v prvním poločase díky mnoha nepřesnostem mnoho příležitostí nevypracovali, až v závěru si dobře naběhl Kůtek, ale Kortus jeho záměr vystihl.
Do druhého poločasu využil trenér Kosořic početný kádr a vyzkoušel další hráče. Na začátku nezamířil dobře hlavou právě střídající Darmoš, stejně tak i o pár minut později Macháč a opět dorážející Darmoš. Také domácí více prověřili pozornost kosořického brankáře, ale žádná z příležitosti brankou neskončila. Naopak vítězství hostujícího týmu pečetil Darmoš sólem přes půl hřiště. Tentýž hráč ještě v závěru neproměnil dobrou šanci po přihrávce Madyara.
Kosořice - MSK 1:1 (0:0)
Branky: 61. Darmoš - 58. Pekař
Kosořice: Majzlan - Maška, Štecher, Batala, Adámek - Sedláček, Michal, Černý, Kořínek - Macháč, S. Hrechko (střídali Darmoš, A. Hrechko, Briestenský, Janák, Madyar, Voleman a Kortus)
Jeden z mnoha přípravných zápasů tohoto víkendu opět porovnal kvality I.A a I.B třídy. Kosořice proti týmu ze středu tabulky I.A třídy - Mnichovohradišťskému SK vstoupily do utkání první šancí, S.Hrechko pokryl míč pro Batalu, jehož rána šla vysoko nad. Z protiútoku neuspěl uvnitř pokutového území Kandráč. Kombinačně na tom byli lépe hosté, ovšem domácí se častěji dostávali na dostřel brankáře. Největší příležitost prvního dějství měli hráči Hradiště, ale Kandráč opět mířil nepřesně.
První branka padla až po téměř hodině hry, po rohovém kopu a zmatku v kosořickém vápně se nejlépe zorientoval Pekař - 0:1. Vedení Mnichova Hradiště však mělo krátké trvání. V 61. minutě rozehrál Štecher do strany na Briestenského, který přesnou přihrávkou poslal do úniku Darmoše a ten střelou mezi gólmanovy nohy vyrovnal. Domácí v závěru několikrát nebezpečně zahrozili, po akci Volemana a nahrávajícího A.Hrechka předskočil Darmoš brankáře, ale hlavou mířil nad. Z dobré pozice neuspěl ani Voleman a hosté v posledních minutách mohli strhnout vedení na svou stranu, ke změně skóre však už nedošlo.
Brandýs-Boleslav - Kosořice 2:2 (1:1)
Branky Kosořic: 32. Kořínek, 90. Mosiurczak
Kosořice: Kortus - Bašus, Štecher, Maška, Adámek - Kořínek, Černý, Michal, Madyar - Voleman, S.Hrechko (střídali Sedláček, Darmoš, A.Hrechko, Macháč, Grus, Mosiurczak, Majzlan)
Kosořice po nerozhodném výsledku s Mnichovohradišťským SK nastoupily opět proti mužstvu z I.A třídy, tentokrát musely cestovat na hřiště ČAFC Praha, kde se utkaly s FK Brandýs - Boleslav. Obě mužstva se ještě ani pořádně neseznámila a hosté již prohrávali po chybě obránce a následné střele do odkryté branky. Od té chvíle jakoby se domácí spokojili s hubeným náskokem a iniciativu převzaly Kosořice. Nejprve Kořínek pěknou ránou protáhl gólmana a o pár minut později rozehrál Černý nakrátko Madyarovi, jehož střelu obrana srazila na rohový kop. Hosté nadále usazeni na polovině soupeře zaslouženě vyrovnali ve 32. minutě, kdy standardní situaci z hranice vápna proměnil Kořínek.
Po změně stran domácí přidali a více práce měl i nový muž v kosořické brance. Nejdůležitější okamžiky druhého poločasu byly k vidění až v závěru zápasu. V 81. minutě se prosadili domácí také z přímého kopu, na tečovanou střelu již nedokázal Majzlan reagovat. V posledních minutách Kosořice zkusily vyrovnat. V 88. minutě ještě neuspěl hlavičkující Macháč, ale zpětnou Volemanovu přihrávku o dvě minuty později zkušeně zužitkoval Mosiurczak.
Kosořice - Bakov nad Jizerou 3:6 (1:3)
Branky: 35. Darmoš, 64. Macháč, 76. Sabol - 45.,51. a 88. Resl, 15. Beran, 38. Kvapil, 80. Formáček
Kosořice: Majzlan - Sedláček, Štecher, Bašus, Adámek - Kořínek, Michal, S.Hrechko, Macháč - Voleman, Darmoš (střídali A.Hrechko, Sabol, Madyar, Janák, Briestenský, Kortus)
Oproti předešlým duelům se soupeři z vyšší soutěže nezačaly tentokrát Kosořice vůbec dobře. Od začátku zápasu tahaly za kratší konec, přímočaré akce hostí dělaly domácím problémy. Kosořický brankář si tedy na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, již po několika minutách hry zlikvidoval šance Resla i Bláhy. Po čtvrhodině hry potrestal bakovský Beran chybu obrany v pokutovém území střelou do odkryté branky. Domácí se ke slovu dostali až ve 35. minutě, kdy souhra Kořínka s Hrechkem skončila faulem na druhého jmenovaného. Darmoš jako nelítostný exekutor nekompromisní střelou k tyči vyrovnal. Nerozhodný stav netrval ani tři minuty, po sérii rohových kopů zlikvidoval Majzlan první tutovku, na dorážku byl už krátký. Domácí mohli opět rychle odpovědět, opět faulovaný Hrechko se tentokrát ujal pokutového kopu sám, ale laxní zakončení gólman s přehledem kryl. Ve 45. minutě navíc hosté odskočili na rozdíl dvou branek, chybné vyběhnutí brankáře potrestal Resl.
Ve druhém poločase pokračovaly brankové hody, již v 51. minutě se vápně s míčem otočil Resl a na vzdálenější tyč zvýšil náskok Bakova. Neméně pěknou branku vstřelily také Kosořice. Hrechko poslal míč doprava na volného Kořínka, který přihrávkou před branku našel Macháče - 2:4. Domácí nakonec snížili na rozdíl jediné branky, Madyar své sólo sice neproměnil, ale Sabol z dvaceti metrů poslal míč do odkryté branky. Hráči Bakova však v závěru přidali ještě dvě branky, nejprve Formáček našel mezírku v nezformované obraně soupeře a dvě minuty před konce završil hattrick nestárnoucí Resl.
Kosořice - Tišice 3:5 (0:1)
Branky: 65. a 67. Darmoš, 86. Macháč - 69. a 78. Temiak, 41. Karlík, 60. Svoboda, 73. Langmajer
Kosořice: Majzlan - Bašus, Maška, Boháček, Adámek - Kořínek, Michal, Mosiurczak, Sabol - Voleman, S.Hrechko (střídali A.Hrechko, Madyar, Sedláček, Darmoš, Macháč, Kortus)
Kosořice po dlouhé době opět vyzkoušely přírodní trávník, za větrného počasí změřily síly s Tišicemi. Začátek zápasu patřil domácím, kteří však gólové situace nedokázali zužitkovat. Kořínkovu přihrávku mezi obránce nasměroval Voleman pouze do brankáře a po Michalově centru mířil Sabol nad. Akce střídala akci, ale ke spokojenosti kosořických hráčů chyběla kýžená branka. Po půlhodině hry chybělo Volemanovi i trochu štěstí, pohotová střela ze střední vzdálenosti orazítkovala tyč. Soupeř si první tutovku vypracoval ve 31. minutě, ani tentokrát se skóre neměnilo. Hosté šli do vedení těsně před pauzou, kdy minelu Majzlana potrestal Karlík.
Po změně stran hra opadla do podprůměru, hráči Tišic i bez možnosti střídání a zásluhou hrubých chyb dokázali skórovat. V 55. minutě ještě trestuhodně volný hráč nezužitkoval stoprocentní příležitost, o pět minut později však sudí nářídil pokutový kop, který proměnil Svoboda. Kosořice poté během dvou minut smazaly dvoubrankové vedení soupeře. Po přihrávce Sabola prostřelil Darmoš brankáře i síť - 1:2. O dvě minuty později tentýž hráč využil chybu v obraně a s přehledem vyrovnal. Jenže také domácí opět zachybovali a dvě branky Temiaka a jedné Langmajera znamenaly výrazný odskok Tišic. V závěru ještě výsledek kosmeticky upravil hlavičkující Macháč.
Velvary - Kosořice 2:3 (2:2)
Branky: 27. Pfleger, 32. Havrda - 5. Sabol, 13. Darmoš, 63. Michal
Kosořice: Majzlan - Bašus, Maška, Boháček, Štecher - Madyar, Mosiurczak, Černý, Sabol - Macháč, Darmoš (střídali A.Hrechko, S.Hrechko, Sedláček, Michal, Adámek, Kořínek, Grus)
Na tréninkovém hřišti Velvar sehrál domácí Sokol s Kosořicemi poslední prověrku před startem jarní části sezóny. Na začátku aktivnější hosté šli již v páté minutě do vedení zásluhou křižné střely Sabola. Dobře kombinující Kosořice v jedenácté minutě mohly své vedení zvýšit, Macháč střelou z hranice vápna orazítkoval břevno, odražený míč nasměroval tentýž hráč vysoko nad. Mezi úspěšné střelce se zapsal ve 13. minutě Darmoš, který po kličce gólmanovi měl již snadný úkol. O několik minut později musel ze hry odstoupit hostující Černý s výronem kotníku. Tato situace jakoby na spoluhráčích zanechala negativní dopad a hráči Velvar v rozmezí pěti minut vyrovnali. Nejprve vyběhnuvšího Majzlana ve vzduchu předskočil Pfleger a hlavou snížil. O další branku se postaral Havrda, který si naběhl na centr a prostřelil bezmocného brankáře Kosořic.
Ve druhém poločasu se na zajímavější okamžik čekalo až do 63. minuty, kdy Madyarovu přesnou přihrávku zužitkoval Michal. Poté se na hřišti začalo značně jiskřit a rozhodčí raději utkání předčasně ukončil. Nejpilnějšími střelci Kosořic v zimní přípravě byli Darmoš s Macháčem, kteří dohromady vstřelili více jak polovinu gólů.

[Akt. známka: 2,36 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5