6.2. Ne 14.30 Bakov (I.A tř.) - Kosořice 5:4 UMT Benátky
13.2. Ne 12.30 Sokoleč (I.B tř.) - Kosořice 4:4 UMT Benátky
20.2. Ne 15.00 Brandýs "B" (I.A tř.) - Kosořice 4:5 UMT Benátky
26.2. So 15.00 MSK (I.A tř.) - Kosořice 4:1 UMT 9.ZŠ
5.3. So 15.00 Litol (divize) - Kosořice 2:1 Bříství
13.3. Ne 14.30 Struhy (okr.př.) - Kosořice 0:1 Struhy
19.3. So 16.00 Kosořice - Milovice (I.B tř.) 2:4 UMT FKMB

Bakov - Kosořice 5:4 (3:2)
Branky: 4x Beran, Vaněk - 2x Sabol, Madyar, Macháč
Kosořice: Tomáš Dufek - Grus, Štecher, Sedláček, Briestenský - Tomášek (46. Vojtěch Dufek), Adámek, Sabol, Madyar (46. Vavrik) - Macháč (46. Darmoš), Kiceluk
Mužstva Bakova a Kosořic poprvé po zimní přestávce oblékla dresy a na zbrusu nové umělé trávě v Benátkách nad Jizerou změřila síly. V úvodu zápasu si vypracovali několik náznaků Bakovští, ale hosté mohli po rychlém výkopu brankáře jít do vedení jako první. Tísněný Kiceluk však nedokázal výrazněji zakončit. V 18. minutě rozhodčí potrestal Kosořice za hraní rukou a Beran z pokutového kopu otevřel skóre. V dalších minutách Kosořičtí nepotrestali soupeřovu nedůslednost, až po Sabolově vysunutí mířil do černého Madyar. Poté stačily bakovskému Beranovi tři minuty, aby rázem domácí vedli o dvě branky. Nejprve precizně zahrál přímý kop k tyči a následně tvrdou ranou zvýšil na 3:1. Prudkou střelou se na druhé straně prezentoval i Sabol a jeho ránu za Janurovy záda dorazil Macháč.
Po změně stran už oběma týmům začaly docházet síly. Až v 70. minutě se prosadil bakovský Vaněk a o minutu později se opět z přímého kopu nemýlil Beran. Kosořičtí v závěru odpověděli ze dvou pokutových kopů, úspěšným exekutorem byl Sabol.
Kosořice - Sokoleč 4:4 (0:1)
Branky: 3x Kiceluk, Vavrik - 2x Puk, Jeník, Šťastný (pen.)
Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Sedláček, Parýzek - Macháč (80. Martin Briestenský), Tomášek, Sabol, Filip Briestenský - Kiceluk, Darmoš (46. Vavrik)
Kosořice v dalším přípravném utkání přivítaly soupeře z loňské sezóny I.B třídy. Sokoleč tehdy s přehledem vyhrála soutěž a svou fotbalovost předvedla i ve svém úvodním vystoupení v přípravě. V úvodu hbitější hosté kontrolovali hru, první šanci po čtvrt hodině hry zlikvidoval domácí brankář. O pět minut později po Kicelukově přihrávce neuspěl ani Darmoš. Postupem času přidali Kosořičtí více důrazu, ale po sérii chyb hráči Sokolče nejprve nastřelili tyč a o chvíli později z levé strany udeřil Puk. Druhou pětačtyřicetiminutovku začali domácí s větším odhodláním a po pěti minutách hry srovnali skóre zásluhou Kiceluka. Druhý poločas nabídl ofenzivnější fotbal a více branek. O tři minuty později akci kosořického Tomáška scházela jen gólové vyjádření, po střele do břevna nakonec odražený míč uklidil do sítě Vavrik. Z následné rozehrávky nastřelil soupeř břevno. V dalších minutách hráči Kosořic dobře obsazovali protihráče, jenže po kolmici středem hřiště se Sokolečtí vyrovnávací brankou Puka opět dostali do hry. V 66. minutě hosté navíc šli sami do vedení dorážkou Jeníka, domácí však opět odpověděli asi nejhezčí akcí zápasu. Po ose Parýzek, Macháč, Kiceluk posledně jmenovaný vyrovnal přízemní střelou k tyči. Nerozhodný stav trval necelou minutu, když hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který hostující Štastný bez problémů proměnil. Na konci utkání však kosořický Kiceluk završil hattrick a dal výsledku definitivní podobu.
Brandýs-Boleslav "B" - Kosořice 4:5 (3:3)
Branky: 10. a 33. Kovařík, 29. Bláha, Kulatka - 3., 25. a 61. Sabol, 15. Malík, 87. M.Briestenský
Kosořice: Dufek - Grus, Boháček, Bašus, Filip Briestenský - Malík, Tomášek (55. Batala), Sabol, Sedláček - Macháč, Darmoš (85. Martin Briestenský)
Rezerva Brandýsa-Boleslavi a Kosořice dorazily do benáteckého areálu s úzkými kádry, což se však výrazněji projevilo až po změně stran. Domácí se na začátku utkání několikrát zastřelovali, naopak hosté z první střely otevřeli skóre zásluhou parádní rány Sabola. V desáté minutě domácí srovnali krok akcí středem hřiště, na jejímž konci byl Kovařík. O pět minut později Kosořičtí předvedli oku lahodící útok na jeden dotek a po přihrávce Sabola z těžké pozice uspěl Malík. V dalších minutách bylo k vidění mnoho osobních soubojů, za zmínku stojí až únik Sabola po Bašusově přihrávce a Kosořice vedly 3:1. Hosté opět vlastní chybou umožnili soupeři snížit na rozdíl jediné branky, přečíslení dva na jednoho úspěšně zakončil Bláha. Domácí navíc o pět minut později vyrovnali, když Kosořičtí neuhlídali náběh Kovaříka. Tentýž hráč ve 45. minutě zahrával pokutový kop, hattrick mu však překazil hbitým zákrokem Dufek. Druhé dějství nabídlo více nepřesností a v úvodu také méně branek. Až v 61. minutě se do míče opřel z 20 metrů Sabol a krásná střela vymetla šibenici domácího brankáře. Kosořice se v dalším průběhu bránily, pokud se však naskytla možnost, vyrazily do rychlého brejku. Při střelách Macháče se tentokrát skóre neměnilo. V 85. minutě vyslal hostující trenér do útoku rezervního brankáře, který se mu po dvou minutách hry odvděčil další krásnou ranou do šibenice - 3:5. Domácí v závěru pouze korigovali Kulatkou a hosté si po těsné porážce a remíze minulý víkend připsali první vítězství v přípravě.
MSK - Kosořice 4:1 (3:1)
Branky: 20., 27. a 45. Hruška, 62. Robert Lakatoš - 22. Darmoš
Kosořice: Dufek - Grus, Boháček, Bašus, Parýzek - Malík, Batala (46. Sedláček), Tomášek, Filip Briestenský - Kiceluk, Darmoš (46. Vavrik)
V polovině přípravných zápasů nastoupily Kosořice proti Mnichovohradišťskému SK opět s prořídlou sestavou. Úvod byl z kosořické strany dosti rozháraný a soupeř již po třech minutách hry zahrozil Hruškou. Tentýž hráč si ve dvacáté minutě naběhl na kolmici středem hřiště a poprvé překonal hostujícího gólmana. O dvě minuty později Kosořičtí srovnali, když z přímého kopu prostřelil děravou zeď Darmoš. Vedení domácím vrátil opět Hruška, který se uvnitř vápna prosadil přes dva bránící hráče. Akce Kosořic většinou začínaly na pravé straně, stějně jako Kicelukův neohrožený průnik, ale bez přesné finální fáze. Na konci prvního poločasu hráči Hradiště zvýšili díky chybě v rozehrávce. Osamocená dvojice hráčů si s Dufkem v brance jednoduše poradila. Domácí i po změně stran byli pohyblivějším a lépe kombinujícím mužstvem. Kosořický val pokořili až v 62. minutě střelou Roberta Lakatoše do odkryté branky. V 70. minutě za hosty odpověděl Malík, jehož ránu zastavila spojnice tyče a břevna. V závěru Kosořice se štěstím ustály několik šancí, zejména pak vyloženou příležitost v 87. minutě. Téměř jistému gólu zabránil výborným zákrokem brankář Dufek.
Litol - Kosořice 2:1 (1:0)
Branky: 41. Petrouš (pen.), 46.? - 83. Kiceluk
Kosořice: Dufek - Grus, Batala, Sedláček, Bašus - Malík, Tomášek, Sabol, Filip Briestenský (46. Madyar) - Kiceluk (46. Darmoš), Macháč
Další ze série přípravných utkání sehrály Kosořice na přírodní trávě v Bříství, jelikož divizní Litol již příští víkend vstoupí do jarních odvet.
Do zápasu Litol vstoupila jen na půl plynu a jejich počínání rozhodně nepochválil ani trenér. Pomohla i aktivita kosořických hráčů, ze které vzešlo několik dobrých příležitostí. Po čtvrt hodině hry mířil Sabol z hranice vápna těsně nad a téhož hráče vychytal o minutu později litolský gólman. Postupem času dostali domácí více míč pod svou kontrolu. Z jejich počínání však stojí za zmínku až akce ze 40. minuty zakončená střelou do tyče. O minutu později nařídil rozhodčí pokutový kop za hraní rukou a Petrouš se nemýlil.
Hned po změně stran litolští své vedení se štěstím navýšili. Dlouhé minuty se poté vinou nepřesností hrálo převážně mezi oběma brankami. V 67. minutě se hostující Sabol zmocnil míče a vyslal do úniku Macháče, jeho záměr však brankář vystihl. V závěru utkání Kosořice svého soupeře přestřílely, ale pokusy Madyara a Sabola zůstaly bez gólového efektu. Až v 83. minutě po Malíkově centru snížil po lehké teči Kiceluk na konečných 2:1.
Struhy - Kosořice 0:1 (0:0)
Branka: 53. Madyar
Kosořice: Dufek (46. Martin Briestenský) - Grus (46. Bašus), Batala (46. Štecher), Adámek, Parýzek - Malík (46. Filip Briestenský), Tomášek, Sabol, Sedláček (46. Darmoš) - Kiceluk, Madyar (65. Vavrik)
Kosořice po delší době s širším kádrem zavítaly na hřiště Struh. V úvodu měli hosté více střeleckých pokusů, ale většina skončila hodně mimo cíl. Kosořičtí se poté přizpůsobili hře soupeře, po získání míče přišla rychlá ztráta. Doposud největší příležitost viděli diváci ve 38. minutě po akci domácího Volkmana, na jejímž konci Náhlovský mířil do tyče.
Po změně stran hosté poslali na hřiště čerstvé síly a několikrát zahrozili. Závar po rohovém kopu a střela Darmoše na stavu nic nezměnily. V 53. minutě Darmoš úspěšně odcentroval přes obránce, Madyar si ve vápně křikl a z jedné poslal míč pod břevno. Druhý poločas měly Kosořice více ze hry, zejména střídající Darmoš po akcích svých spoluhráčů dával defenzívě dost zabrat. Žádná z jeho střel se však neujala a hosté si v přípravě poprvé připsali čisté konto. Povedené fotky z tohoto utkání najdete ::ZDE::(zdroj:www.struhy-fotbal.cz)
Kosořice - Milovice 2:4 (2:1)
Branky: 10. Sabol, 12. Madyar - 16. Müller, 74. Rožánek, 78. Novák, 83. Jareš
Kosořice: Dufek - Grus, Batala, Adámek, Bašus - Malík (59. Darmoš), Tomášek (59. Štecher), Sabol, Filip Briestenský (46. Sedláček) - Kiceluk, Madyar (70. Vavrik)
Kosořice týden před začátkem druhé části sezóny musely kvůli nepřízni počasí odehrát poslední přípravné utkání na umělé trávě. S povrchem se v úvodu nejlépe sžili hosté, domácí však během dvou minut vstřelili stejný počet branek. Skóre otevřel Sabol z přímého kopu a poté rychlou akci Kiceluka úspěšně zakončil Madyar. Milovičtí však rychle zkorigovali neobsazeným Müllerem. Po zbytek prvního poločasu se hrálo bez výraznějších šancí. Stejně tak pokračoval i začátek druhého dějství. Hosté byli fotbalovějším mužstvem, což se začalo s přibývajícím časem stále více projevovat. V 74. minutě Milovičtí po zásluze vyrovnali a o čtyři minuty později poslal hostující celek do vedení Novák. Rezignující Kosořice poté ještě inkasovaly z kopaček Jareše. Na druhé straně stojí za zmínku pouze chytrá střela Kiceluka, která však orazítkovala pouze tyč.

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )