téma * Příprava na jaro
Vydáno dne 29. 03. 2013 (2237 přečtení)

Nově pod vedením trenéra Radka Jireše vstupují fotbalisté Kosořic do přípravy před jarními odvetami. Program přípravných duelů naleznete uvnitř článku.

Branky: Trap, Tomáš, Pošva - Tříska
Kosořice: Pokorný - Bašus, Pára, Adámek, Kučera - Grus, Maška, Vonášek, Andres - Macháč, Tříska (střídali Štecher, Vavrik, Boháček, Darmoš)

Fotbalisté Kosořic si v rámci soustředění v Osečné pozvali na přípravné utkání soupeře z tohoto města. V utkání hraném na umělé trávě v Doubí šli jako první do vedení domácí, kteří vyřešili brejkovou situaci dva na jednoho úvodní brankou. Odpověď Kosořických na sebe nenechala dlouho čekat a po zatažení míče Grusem se vzápětí prosadil Tříska. Po čtvrt hodině hry ve druhém dějství se opět prosadili hráči Osečné, kdy domácí hráč uspěl sám před brankářem. Kosořičtí se v závěru pokusili vyrovnat, jenže v 90. minutě domácí přidali pojistku v podobě třetí branky.
Kosořice - Rožďalovice 0:2 (0:1)
Branky: ---
Kosořice: Pokorný - Bašus, Pára, Štecher, Batala - Vonášek, Adámek, Vavrik, Kučera - Macháč, Darmoš (střídali Andres, Tříska)

Utkání započalo rychlými brejky Kosořic. Darmoš centroval, jenže Macháčovi k míči vždy kousek chyběl. Hned vzápětí se rožďalovický Hampl bleskově vrhl proti střele Macháče. Hosté marně hledali recept na kosořickou defenzívu vyjma několika nepřesných střel. Navíc od 30. minuty dohrávali o deseti, kdy jeden z hráčů kvůli zranění odstoupil. I přesto se fotbalisté Rožďalovic dostali do vedení. Po změně stran byli domácí zpočátku v držení míče, ale chyběl pohyb a moment překvapení. Hráči Rožďalovic vyčkávající na brejky se podruhé prosadili v 60. minutě. Hosté pak bez větších problémů kontrolovali dvoubrankové vedení. Až v závěrečných minutách si domácí vypracovali několik slibných příležitostí. Šance Macháče ani Bataly však brankou neskončily.
Kosořice - Chotětov 1:0 (0:0)
Branky: Macháč
Kosořice: Pokorný - Adámek, Štecher, Batala, Bašus - Vonášek, Vavrik, Niklfeld, Kučera - Macháč, Tříska (střídali Andres, Darmoš, Grus, Pavlík)

Za domácí se poprvé představil Niklfeld a hned od úvodního hvizdu řídil ve středu hřiště kosořickou hru. Domácí začali dobře v úvodních patnácti minutách. V dalším průběhu hry Kosořičtí začali častěji chybovat a kloudnější kombinace byla k vidění spíše u hráčů Chotětova. V prvním poločase se hrstka diváků větší šance nedočkala. Po změně stran začali hráči Kosořic aktivněji a po třech minutách hry Macháč technickou střelou k tyči otevřel skóre. Kosořické vstřelená branka uklidnila a s přehledem kontrolovali hru. Navíc Vonášek a Tříska mohli skóre navýšit, jenže z dobrých pozic neuspěli. Hosté několikrát zahrozili až v závěru, kdy Kosořičtí na útočné polovině rychle odevzdávali míče. Utkání nakonec skončilo nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Kosořice - Nemyslovice 7:1 (3:0)
Branky: 53. a 60. Macháč, 81. a 82. Darmoš, 27. Pára, 28. Grus, 41. Vonášek
Kosořice: Pokorný - Batala, Štecher, Maška, Kučera - Vonášek, Adámek, Niklfeld, Grus - Macháč, Pára (střídali Andres, Bašus, Darmoš, Dufek, Tříska a Vavrik)

Fotbalisté Kosořic si v generálce na jarní odvety pozvali celek Nemyslovic. Za pěkného počasí Kosořičtí od úvodního hvizdu diktovali tempo hry. Kolem nemyslovického vápna však domácí v řadě případů chybovali ve finální přihrávce. Až ve 27. minutě hosté včas neukopli míč uvnitř vlastního vápna a Pára jedovatou ranou otevřel skóre. Neuběhla ani minuta, kdy Kučera přihrál Grusovi, který střelou o tyč zvýšil vedení domácích. Ještě do poločasu se "proti svým" prosadil také Vonášek.
Fotbalisté Kosořic začali zostra i po změně stran. Již v 53. minutě Bašus našel uvnitř pokutového území Adámka, ten zpětnou přihrávkou vybídl Macháče a technická střela z hranice vápna skončila přesně u tyče. Tentýž hráč se prosadil i v 60. minutě po akci Vonáška. Kosořičtí nadále drželi otěže hry pevně ve svých rukách. V dalších tutovkách neuspěli Tříska s Vonáškem. Ani střídající Darmoš nezůstal pozadu. V 81. minutě po kolmici Kučery si dobře všiml vybíhajícího gólmana a přehodil ho. O minutu později Darmošovi přihrával Vavrik a kosořický útočník z jedné završil účet domácích. V závěru Kosořičtí polevili v koncentraci a hosté přidali alespoň čestný zásah.
Loučeň - Kosořice 4:0 (2:0)
Kosořice: Pokorný - Bašus, Štecher, Adámek (35. Darmoš), Batala - Vonášek, Niklfeld, Vavrik, Kučera - Macháč, Grus

Domácí byli od počátku lépe kombinujícím mužstvem a hosté se v prvním minutách na soupeřovu polovinu hřiště příliš nedostávali. Až v dalších minutách se Kosořičtí osmělili, ale koncovka loučeňského brankáře příliš nevystrašila. Akce domácích měly gólovou příchuť po půlhodině hry a do konce prvního poločasu přidali domácí ještě jednu branku. Ve druhém poločase byla hra více vyrovnaná a domácí obranu zlobil hlavně Darmoš typickými průniky. Byli to ale hráči Loučeně, kteří přidali ještě dvě branky.
Kr. Vrutice "B" - Kosořice "B" 3:3 (1:3)
Branky: Pavlíček, Darmoš, Bartoníček
Rozhodčí: Hütter
Kosořice: Dufek - Stehlík, Drahota, Bešík, Jiří Boháček - Hájek, Pavlíček, Libor Boháček, Adámek - Zítka, Darmoš (střídali Kubín, Bartoníček)

V prvním přípravném utkání Kosořičtí inkasovali hned v páté minutě. Po rohovém kopu poslal domácí útočník odražený míč do šibenice. Vzápětí přebrali iniciativu hosté a v desáté minutě bylo vyrovnáno. K zahrání rohového kopu se postavila jedna z možných posil Jiří Boháček a posadil míč přesně na hlavu Pavlíčka. Zápas se hrál za stálého větru a Kosořickým více vyhovovala hra proti větru. V 18. minutě hosté otočili vývoj utkání. Boháček opět z rohového kopu tentokrát našel přesně Darmoše, který patičkou zacílil přesně do sítě. Poté se hra odehrávala převážně mezi vápny. Ve 32. minutě domácí brankář špatně rozehrál míč, jenže Pavlíček z 25 metrů netrefil prázdnou branku. V závěru prvního poločasu vyslal Libor Boháček do úniku Darmoše, jehož střelu gólman vyrazil před sebe a pro dobíhajícího Bartoníčka nebyl problém poslat míč potřetí do sítě.
Druhý poločas začal střelou Pavlíčka, s níž neměl vrutický brankář problém. Poté se začali domácí více tlačit ke kosořické brance a z jednoho protiútoku snížili na rozdíl jediné branky. Kosořické mohl opět uklidnit Darmoš, jeho pokus opět kryl brankář a únik novice v kosořickém dresu Kubína skončil na tyči. V 78. minutě po nedorozumění obrany se k míči dostal domácí hráč a srovnal stav na konečných 3:3.
Jabkenice - Kosořice "B" 1:5 (0:2)
Branky: 3x Darmoš, Adámek, Pavlíček
Kosořice: Dufek - Stehlík, Drahota, Bešík, Jiří Boháček - Stránský, Adámek, Pavlíček, Hájek - Krátký, Darmoš (střídali Kubín, Bartoníček a Zítka)

Kosořická rezerva v generálce na jarní část sezóny sehrála utkání na Loučeni s celkem Jabkenic.
Hned v páté minutě se kosořický Darmoš dostal do brejku a s pomocí tyče otevřel skóre. Domácí se snažili svou kombinační hrou překonat soupeřovu obranu, ale ta jim nedovolila nic víc než ojedinělou střelu, kterou Dufek zneškodnil. Ve dvacáté minutě napálil hostující Krátký zpoza vápna tyč. O pět minut později se po narážečce Krátkého a Stehlíka dostal druhý jmenovaný do dobré pozice, jeho střela skončila těsně vedle. Ve 33. minutě po standardní situaci Jiřího Boháčka sklepl Bartoníček míč pod sebe a Adámek propálil brankáře. Za zmínku stojí ještě nastřelená tyč Bartoníčkem.
Ve druhém poločase domácí zlepšili hru, dostávali se častěji před branku, jenže jejich pokusy končili mimo zařízení nebo v rukavicích Dufka. Poté se pár minut nehrálo, jelikož jabkenický hráč musel být odvezen do nemocnice kvůli zranění kolena. V 60. minutě dostali hosté výhodu rohového kopu a Darmoš prostřelil vše co mu stálo v cestě. O deset minut později si na rohový kop Jiřího Boháčka naběhl Pavlíček a počtvrté rozvlnil síť. Poté se dočkali i domácí. Ke Kosovi propadl míč a ten zblízka prostřelil Dufka. Poslední slovo měli hosté. Pavlíček vybojoval na polovině hřiště míč, poslal ho na Darmoše a ten střelou podél brankáře pečetil na konečných 5:1 pro Kosořice.

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )